Jaký vybrat tekutý kov ?

Jaký vybrat tekutý kov ?

Tekutý kov neboli kovem plněný tmel, je dvousložkové epoxidové lepidlo (epoxidový tmel). První vlastnost kterou je potřeba sledovat je jeho náplň. Obvyklé varianty jsou tekuté kovy plněny práškovým hliníkem, nebo tekuté kovy plněny ocelí.

Další hledisko které slouží ke správnému výběru je jeho zásadní vlastnost, která předurčuje jeho použití. Tekutý kov může být ve formě tmelu (Loctite 3471) , může být tekutý (L 3472) , rychle tvrdnoucí (L 3473) , univerzální (Loctite 3475) , pro vysoké teploty (Loctite 3479) nebo proti opotřebení (3474) .

Po zatvrdnutí se vyznačuje vysokou pevností v tlaku a vynikající odolností vůčí agresivním látkám. Dá se obrábět jako kov, může se do něj vrtat nebo řezat závity.

Pro lepší přehled a snadnější výběr správného výrobku je zde k nahléhnutí výběrová tabulka s přehledem užitečných vlastností a hodnot.

 

 
 
 
 
 
Tekuté kovy
 
 
 
 
 
 

Tekutý kov je ideální pro výrobu forem, modelů a přípravků, rovněž pro rychlé opravy. Používá se na opravy bloku motoru, renovaci opotřebovaných kovových součástek, opravu trubek a odlitků ve skříních a součástech strojů.